OC Dog Groomera

Chociaż dobre nawyki higieniczne są niezbędne dla zdrowego psa, w przeciwieństwie do ludzi, większość psów nie wymaga codziennych nawyków higienicznych i pielęgnacyjnych. To, co jest wymagane i jak często, zależy oczywiście od rasy. Afghan, Pudel i Komondor – a jest to tylko kilka z nich – wymagają regularnej pielęgnacji (ale wyniki takiej wizyty u psiego fryzjera są warte wysiłku), podczas gdy rasy takie jak Beagle, wyżeł Weimarski i Boxer pozwalają na nieco więcej swobody w dziale pielęgnacji. Higiena, taka jak szczotkowanie zębów, czyszczenie uszu, przycinanie pazurów i szczotkowanie, jest z pewnością niezbędnym aspektem regularnej pielęgnacji psa, niezależnie od rasy.

Czy warto jest się zabezpieczyć?

Jeżeli prowadzisz własną działalność dog groomera i zajmujesz się czworonogami – warto pamiętać o ryzyku związanym z tym zawodem. Oprócz niezadowolonych klientów, możesz spotkać się ze znacznie większymi problemami. Pogryzienia, zadrapania i wypadki przy pracy to alternatywna definicja psiego fryzjera. Dlatego warto jest się ubezpieczyć w razie „w”.

Jakiego ubezpieczenia potrzebują groomerzy? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest często ważnym zabezpieczeniem dla groomerów na wypadek, gdyby ktoś został ranny lub jego mienie ucierpiało z powodu prowadzonej przez Ciebie działalności.

Pies, który został pod Twoją opieką w salonie zjadł plastikową końcówkę do maszynki do golenia lub gumową rękawiczkę? Brzmi jak koszmar, ale niestety takie sytuacje mogą mieć miejsce w Twoim salonie.  A co jeśli pies będzie bardzo zdenerwowany, wyrwie się z Twoich rąk, spadnie ze stołu i złamie łapę? Jak myślisz, kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? Niestety groomer.

Błąd może wyniknąć również z innych sytuacji – nieodpowiednio dobrane środki do pielęgnacji, mogą sprawić, że czworonożny klient, opuści Twój salon ze strasznym świądem i zaczerwienioną skórą na całym ciele. Co na pewno nie wprawi właściciela w dobry nastrój.

Pamiętaj, że nie tylko twój puchaty klient może ulec wypadkowi. Jeżeli właściciel psa podczas wizyty w salonie poślizgnie się na resztkach szamponu i złamie rękę – również będziesz pociągnięty do odpowiedzialności.

OC psiego fryzjera pokryje nie tylko koszt związane z nieudaną stylizacją pupila, ale także dzięki dokupieniu odpowiednich klauzul i NNW, zapewnisz sobie bezpieczeństwo finansowe w razie wypadku.

Dlaczego wizyty u Dog groomera są ważne?

Dobra pielęgnacja pomoże Twojemu psu wyglądać i czuć się najlepiej. Rutynowe sesje pielęgnacyjne pozwalają zbadać o sierść, zęby, oczy, uszy i pazury psa. To, jak często musisz pielęgnować swojego psa, zależy od jego wielkości, rasy i rodzaju sierści.

Wizyta u groomera może być stresującym przeżyciem dla każdego. Podczas, gdy Twój zwierzak niewątpliwie ma listę własnych obaw związanych z wizytą u fryzjera, Ty, jako właściciel, możesz mieć własne obawy. Oczywiście nie ma nic gorszego dla właściciela zwierzaka niż to, gdy wynik wizyty u psiego fryzjera nie jest zadowalający i nie pasuje do zegarka czy sukienki, o których myślałeś, gdy podrzuciłeś swojego futrzanego przyjaciela do groomera 😊.

Czy jest coś co powinienienem wiedzieć zanim udam się do groomera?

Oczywiście raz obciętych włosów nie da się przykleić! Tak więc dla dobra twojego groomera i twojego zwierzaka, przygotowaliśmy dla Ciebie listę, która wyjaśni terminy dotyczące profesjonalnej pielęgnacji, aby mieć pewność, że następnym razem dostaniesz dokładnie to, czego oczekujesz od psiego fryzjera:

 • „Puppy cut” jest prawdopodobnie najczęściej niezrozumiałym terminem pielęgnacyjnym. „Cięcie na szczeniaka” nie oznacza pełnego stylu. To tylko ogólne określenie „jedna długość na całej długości”. Zwykle włosy mają co najmniej 1,27 cm długości, ale nie ma standardowej długości dla szczeniąt, więc musisz dokładnie określić, jak krótko obciętej sierści oczekujesz.
 • „Kennel cut” odnosi się do krótkiej długości, zwykle mniejszej niż centymetr, ale znowu musisz podać dokładną długość, aby uzyskać dokładnie to, co sobie wyobraziłeś.
 • „Strzyżenie jagnięce”, alternatywnie nazywane „cięciem pływackim”, ma miejsce wtedy, gdy sierść na ciele psa jest przycinana na krótko, ale nogi są dłuższe i starannie przycięte. Musisz dokładnie określić, jakiej długości chcesz pozostawić owłosienie na ciele i włosy na łapach.
 • W przypadku psów „cięcie na lwa” obejmuje krótszą długość tylnej części ciała psa i pełniejszą grzywę pozostawioną wokół głowy i ramion, podobnie jak u lwa. W zależności od upodobań, przednie łapy mogą być włączone do dłuższej sierści lub groomer może przyciąć sierść tak, aby sięgała do punktu na klatce piersiowej psa, z przednimi łapami tej samej długości co tył psa. Zazwyczaj przy cięciu na lwa większość ogona jest przycinana na krótko, aby pasowała do tyłu ciała, z pozostawionym „pomponem” na końcu ogona.

PORADY DLA WŁAŚCICIELI CZWORONOGÓW

 • Nie używaj na psie „ludzkich” produktów kosmetycznych i higienicznych, takich jak szampon, odżywka i pasta do zębów. Wiele past do zębów dla ludzi zawiera ksylitol, który jest toksyczny dla psów.
 • Unikaj obcinania pazurów psa, chyba że nauczono Cię odpowiedniej techniki, aby czuć się komfortowo, robiąc to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie obcinaczki do psich pazurków lub obrotowy trymer, który zadziała jak mechaniczny pilniczek. Ważne jest, aby nie zapomnieć o produktach zapobiegające krwawieniu, jeśli to nastąpi. PAMIĘTAJ! Zbyt krótkie przycinanie może powodować silny ból i krwawienie.
 • Jeśli zauważysz jakiekolwiek obrażenia, rany lub jakiekolwiek uszkodzenia ciała u swojego psa, nie próbuj leczyć ich samodzielnie. Zadzwoń lub umów się na wizytę u weterynarza.
 • Nie próbuj samodzielnie przycinać ani golić sierści psa bez odpowiedniego przeszkolenia. Specjaliści od pielęgnacji mają narzędzia i wiedzę, aby bezpiecznie pielęgnować wrażliwe obszary. Ponadto znają potrzeby pielęgnacyjne danej rasy.
 • Trzymaj nożyczki domowe w szufladzie – tam gdzie ich miejsce. Nie próbuj samodzielnie wycinać kołtunów z sierści psa. Jeden zły ruch nerwowego czworonoga może spowodować poważne obrażenia. Często najlepszym sposobem na usunięcie splątanych włosów jest po prostu użycie własnych palców, odżywki dla psów, kilku różnych rodzajów grzebieni oraz poświęcenie temu dużo czasu i cierpliwości.
 • Nie spryskuj psa zapachami niezatwierdzonymi przez lekarzy weterynarii, takimi jak perfumy. Psy są znacznie bardziej wrażliwe na zapach niż ludzie, a wiele produktów zawiera niebezpieczne składniki. Zapachy mogą powodować też problemy z oddychaniem i wywołać alergie.
 • W chłodnych lub niskich temperaturach nie kąp psa na zewnątrz, ponieważ może to spowodować niebezpieczne spadki temperatury ciała psa i „przeziębienie”.
 • Jeśli podczas czesania zauważysz jakiekolwiek ciała obce w oczach, uszach, nosie, pyszczku lub poduszkach łap psa, nie próbuj ich samodzielnie usuwać – zawsze najpierw skonsultuj się z weterynarzem.
 • Nie próbuj samodzielnie wyciskać gruczołów okołoodbytowych swojego psa. Lepiej to zrobić z groomerem lub weterynarzem, ale Twój weterynarz może Cię odpowiednio przeszkolić, jeśli masz takie życzenie.

Mini słowniczek Dog groomera

 • „Kocie łapy”: wtedy włosy między palcami są przycinane na krótko do tej samej długości, co włosy na wierzchu łap. Pazury mogą być widoczne.
 • „Czysta twarz”: golenie twarzy, pyska i policzków krótszym ostrzem.
 • „Czyste stopy”: Stopy są całkowicie ogolone, odsłaniając pazury i całą łapę, aż do kostki.
 • Dematting: proces usuwania zmatowionej sierści.
 • Suszarka z wymuszonym obiegiem powietrza: narzędzie używane przez groomerów po wysuszeniu psa ręcznikiem, aby całkowicie wysuszyć sierść.
 • Ręczne „rozbieranie” i skubanie: Jest to technika, w której narzędzie lub palce są używane do usuwania martwej zewnętrznej warstwy sierści ras szorstkowłosych (jak na przykład u większość terierów).
 • „Pom-pom”: Stylistyczny krój sierści psa, zwykle wykonywany na pudlach i innych psach o puszystej sierści. Pompony wyglądają jak kule futra umieszczone nad samymi łapami i na końcu ogona.
 • „Okrągłe stopy”: stopy są przycięte nożyczkami, aby wyglądały na okrągłe i puszyste, bez odsłaniania pazurów.
 • Scissoring: Jest to technika wykorzystująca nożyczki i metalowy grzebień do wykończenia przycinania sierści. Zwykle robi się to, gdy właściciel zwierzęcia prosi o przycięcie sierści na długość większą niż pozwala na to ostrze maszynki do strzyżenia. Technika ta służy również do wykańczania prac nad pyskiem, łapami i ogonem psa, gdzie nie można użyć maszynki do strzyżenia.
 • Golenie „na odwrót”: ten termin dotyczący pielęgnacji psa i oznacza, że ​​goli się pod włos lub groomer pracuje od tyłu psa do przodu.
 • „Spódnica”: Długie włosy, które opadają po obu stronach ciała psa między przednią a tylną łapą, tworząc wygląd spódnicy.
 • „Spodnie”: Długie włosy na tylnych łapach psa przypominające ‘spodnie’.
 • „Top knot (TK)”: kucyk lub warkocze na czubku głowy, utrzymywane na miejscu za pomocą wsuwki, kokardki lub wiązania.

Przykładowe oferty towarzystw ubezpieczeniowych

Warta

Obejmuje ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialność cywilną deliktową lub kontraktową za szkody wyrządzone osobie trzeciej, którą w myśl przepisów prawa Ubezpieczony ponosi:

 • w związku z prowadzeniem określonej w umowie ubezpieczenia działalności lub posiadaniem rzeczy wykorzystywanych w tej działalności,
 • za produkt,
 • za wykonane usługi.

Dodatkowo istnieje możliwość dobrania dodatków, które zwiększą zakres ochrony w zależności od wymagań klienta:

 • „Szkody poniesione przez pracownika” – Obejmuje szkody osobowe poniesione przez pracownika Twojej firmy w następstwie wypadku przy prac.
 • „Szkody powstałe w związku z emisją do środowiska” – Obejmuje także koszty sprzątania, w tym koszty działań mające na celu ochronę albo usunięcie zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia.
 • „Szkody w rzeczach ruchomych przekazanych lub udostępnionych w pieczę, dozór, kontrolę lub na przechowanie” – Obejmuje  także szkody rzeczowe związane z niewykonaniem lub niewłaściwym wykonaniem czynności dodatkowych, niezbędnych  do  wykonania  usługi  pieczy,  dozoru, kontroli lub przechowania.
 • „Szkody związane z reklamą” – Obejmuje szkody związane z reklamą polegające na niezamierzonym i nieprzewidywalnym: naruszeniu praw autorskich, praw własności przemysłowej, czynie nieuczciwej konkurencji, naruszeniu dobrego imienia lub godności osoby fizycznej lub organizacji, lub zdyskredytowaniu jej działalności, produktu, usługi, jakimkolwiek typie dyskryminacji.

ALLIANZ

Obejmuje podstawową ochroną:

 • Pokrycie kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności
 • Możliwość dopasowania ochrony do specyfiki branży – kilkanaście klauzul
 • Możliwość ubezpieczenia niezależnie od skali działalności

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej działalności i za produkt i wykonane usługi, które można rozszerzyć o specyficzne ryzyka m.in.:

 • Szkody poza RP – Klauzula nr 1
 • Szkody w rzeczach będących przedmiotem usługi – Klauzula nr 4
 • Szkody w rzeczach w pieczy, pod dozorem, kontrolą – Klauzula nr 5
 • Ochrona prawna – Klazula nr 15

 

Compensa

Ubezpieczenie zabezpiecza majątek przedsiębiorcy przed zobowiązaniami finansowymi wynikającymi z konieczności naprawienia szkody osobie trzeciej lub w mieniu tej osoby w związku z posiadaniem i prowadzeniem przedsiębiorstwa.

 • Szeroka ochrona w ramach ubezpieczenia OC w wariancie podstawowym.
 • Możliwość rozszerzenia ochrony o szereg ryzyk dodatkowych:
 • OC za szkody wyrządzone pracownikom Ubezpieczonego,
 • OC za szkody w rzeczach stanowiących przedmiot obróbki, czyszczenia, naprawy, serwisu lub innych czynności wykonywanych w ramach usług prowadzonych przez Ubezpieczonego,
 • OC za szkody w rzeczach znajdujących się w pieczy, pod dozorem lub kontrolą Ubezpieczonego,
 • OC za szkody wynikające z uwolnienia się jakichkolwiek substancji niebezpiecznych,
 • OC za szkody mające postać czystych strat finansowych,
 • OC za szkody wyrządzone sobie wzajemnie przez Ubezpieczonych,
 • OC za szkody niemajątkowe wynikające z naruszenia dóbr osobistych w następstwie nierzetelnej lub wprowadzającej w błąd reklamy lub ogłoszenia.
Jeśli jesteś zainteresowany OC dog groomera (psiego fryjera) lub masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami!